Gegužę palydi tradicinė vaikų ir jaunimo folkloro bei amatų šventė

  • 2017-05-24-020-10969-s820x463
  • sekmines1-10956-s820x546
  • sekmines2-10957-s820x496
  • sekmines4-10951-s820x489
  • sekmines5-10952-s820x486
  • sekmines6-10954
  • sekmines7-10960
  • sekmines8-10955-s820x493
  • sekmines9-10953-s820x490
  • sekmines11-10958-s820x488

Jau septintus metus gegužės pabaigoje, artėjant Sekminėms,  Lazdijų rajono savivaldybės kultūros ir ugdymo įstaigų jaunieji folkloristai bei svečiai iš aplinkinių rajonų susirenka į vaikų ir jaunimo folkloro šventę ,,Piemenėlių Sekminės”. Į Lazdijų rajono savivaldybės, Lazdijų kultūros centro bei Lazdijų krašto muziejaus organizuojamą renginį Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje sugužėjo per šimtą jaunųjų folkloro atlikėjų iš Lazdijų, Šventežerio, Veisiejų,  Būdviečio, Aštriosios Kirsnos  bei šventės svečiai iš Alytaus rajono ir Kalvarijos savivaldybės. Jaunųjų liaudies kūrybos puoselėtojų atvyko pasveikinti Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

Rajono vadovas džiaugėsi vaikais ir jaunuoliais, kurie puoselėja senuosius mūsų tautos papročius ir tradicijas, išdidžiai puošiasi tautiniu kostiumu, mokosi patys ir moko kitus dainuoti ir kalbėti tarmiškai. Meras linkėjo jauniesiems šventės dalyviams smagiai praleisti laiką, kartu su vaikais šoko ratelius bei įteikę saldžių dovanų.

Šventėje savo koncertines programas pristatė jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai iš įvairių ugdymo bei kultūros įstaigų. Dalyvius sutiko ir dainomis pasveikino šventės iniciatoriai ir šeimininkai – Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ (vad. Neringa Rasiulienė).

Piemenukų džiaugsmais ir vargais dalijosi Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus etnografinis ansamblis „Kleketukai” (vad. Irena Makauskaitė) ir Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis” etnografinis ansamblis „Dzūkuciai” (vad. Jūratė Cibulskienė).

Kartu pašokti ir padainuoti kvietė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos folkloro kolektyvas „Voverėlė” (vad. Birutė Vžesniauskienė), Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos etnografinis ansamblis „Pasagėlė” (vadovė Irena Makauskaitė) ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos etnografinis ansamblis „Šermukšnėlis” (vad. Rasa Sabaliauskienė), Šventežerio mokyklos šokių kolektyvas „Ąžuolynas“ (vad. Ingrida Malinauskienė).

Linksmų melodijų negailėjo Lazdijų Lazdijų kultūros centro vaikų liaudiškos muzikos kapela „Anūkucai“ (vad. Romas Mazėtis). Nuotaikingus dzūkiškus porinimus dovanojo Alytaus r. Miroslavo gimnazijos jaunosios atlikėjos (mok. Laimutė Gražulienė). Šokti Suvalkijos krašto ratelius ir pasiklausyti užburiančios kanklių melodijos kvietė Brukų laisvalaikio salės vaikų folkloro kolektyvas „Bruknė“ (vad. Romualda Vasikonienė) ir Kalvarijos meno mokyklos kanklininkių ansamblis (vad. Regina Mačiulskienė).

Šiemet vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Piemenėlių Sekminės“ atsinaujino ne tik tuo, jog šešerius metus vykusi prie senovinio Būdviečio svirno persikėlė į etnografinę Prano Dzūko sodybą, bet ir tuo, jog prie folkloristų prisijungę jaunieji tautodailininkai. Mokinės iš Šventežerio mokyklos (mok. Lina Žaliauskienė), Aštriosios Kirsnos ( mok. Lina Žaliauskienė ir Neringa Tumasonienė) mokyklų, Veisiejų S. Gedos gimnazijos (mok.  Asta Černeckienė) demonstravo tradicinius amatus ir kvietė juos išbandyti.

Pasilinksminę visi šventės dalyviai vaišinosi tradiciniu piemenėlių patiekalu kiaušiniene, kurią iškepė Lazdijų krašto muziejaus šeimininkės. Pasibaigus šventei, visiems kolektyvams ir atlikėjams įteiktos Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Jono Gudžiausko padėkos bei saldžios dovanėlės.

 Lazdijų r. sav. inf.

Taip pat skaitykite...