Žaliosios olimpiados pusfinalis

 • a1
 • a2
 • a3
 • DSCF9072
 • DSCF9113
 • DSCF9161
 • DSCF9166
 • DSCF9173
 • DSCF9200
 • DSCF9219
 • DSCF9221
 • DSCF9236
 • DSCF9254
 • DSCF9272
 • DSCF9273
 • DSCF9291

Gegužės  16 dieną, Alytaus Putinų gimnazijoje vyko nacionalinės Žaliosios olimpiados pusfinalis. Jame dalyvavo 10 regiono komandų iš Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Lazdijų ir Birštono savivaldybių. Trijų dalių renginyje, po įnirtingos kovos kelialapį į finalą, ir galimybę rungtis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Vokietiją, iškovojo Alytaus r. Butrimonių gimnazija.

Žalioji olimpiada – pirmą kartą Lietuvoje vykstantis nacionalinis tarpmokyklinis aplinkosaugos konkursas, kurio tikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Gegužės mėnesį visoje Lietuvoje įvyks dar 8 pusfinaliai, kuriuose dalyvaus geriausiai pirmajame rūšiavimo ir resursų taupymo etape pasirodžiusios 82 Lietuvos mokyklos.

Alytuje vykusiame pirmajame olimpiados pusfinalyje susitiko: Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla, Varėnos r. A. Ryliškio pagrindinė mokykla, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla, Lazdijų r. Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazija, Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija, Lazdijų r. Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykla, Lazdijų r. Šventežerio mokykla ir Birštono gimnazija.

Mokiniai į olimpiadą atvyko pasiruošę – atsivežė ne tik mokyklos vėliavas, plakatus, bet ir visomis jėgomis už saviškius sirgti pasiryžusias palaikymo komandas, kurios tikrai turėjo ką veikti: viso renginio metu jų laukė foto sienelė, bei Facebook žaidimas, kuriame rinkdami taškus sirgaliai galėjo laimėti papildomus prizus savo komandoms, o pirmosios pertraukos metu dalyvauti eko dirbtuvėse ir iš įvairių atliekų pasigaminti pomponsus, barškynes ir plakatus – viską, ko reikia tikram pašėlusiam sirgaliui. Be to renginio vedėjas aktorius Oskar Wygonowski, visuomet turėjo gudrių klausimų, o teisingai atsakiusiems dovanojo simbolinius prizus.

Prasidėjus renginiui, sveikinimo žodį tarė Alytaus Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė. Ji gyrė jaunąją kartą, kuri, pasak jos, mylėti gamtą išmokys ne tik savo vaikus, bet ir suaugusiuosius, nes yra sąmoninga, aktyvi, iniciatyvi ir atsakinga karta. Jai antrino ir VšĮ „Žaliasis taškas“ komunikacijos ir marketingo vadovė, bei Žaliosios olimpiados organizatorė Gerda Vainoriūtė džiaugdamasi, kad savo sąmoningumą Lietuvos  mokiniai parodė jau pirmajame olimpiados etape, kuomet atlikdami rūšiavimo ir resursų taupymo užduotis išrūšiavo net 4 tonas atliekų, todėl kiekvienas pusfinalio dalyvis yra nugalėtojas – jų pasiekti rezultatai yra didelė pagalba mūsų gamtai, o įgytos žinios bus naudingos visą gyvenimą.

Po sveikinimo dalyviams teko įveikti iššūkį ir sukurti savo komandos prisistatymą. Čia mokiniai parodė, jog yra drąsūs ir neieško žodžio kišenėje – per penkias minutes buvo sukurta šūkių, skanduočių, lyriškų dainų, vaidinimų ir energingų prisistatymų hip hopo ritmu. Tačiau pirmoji olimpiados užduotis reikalavo tylos ir susikaupimo – vyko protmūšis, kuriame kiekviena komanda atsakė net į 40 klausimų atliekų, atliekų tvarkymo, rūšiavimo ir aplinkosaugos temomis. Antrojoje renginio dalyje mokiniai gavo loginių, skaičiavimo ir kūrybinių užduočių. Susirinkusiems ypatingai patiko nuotaikinga estafetė, kurioje komandos kapitonas turėjo atspėti savo komandos narių apibūdinamus žodžius.

Po dviejų renginio dalių komandų balai buvo gana įvairūs, tačiau Birštono gimnazija, pasivadinusi „PRO – 6“ ir Alytaus r. Butrimonių gimnazija – „RTP“, turėjo gana didelę taškų persvarą, todėl pateko į finalinį „blic“ turnyrą. Susumavus viso renginio rezultatus bei pridėjus Facebook žaidime sirgalių iškovotus taškus, nedidele persvara laimėjo Alytaus r. Butrimonių gimnazija. Ji laimėjo kelialapį į spalio mėnesį Vilniuje vyksiantį Žaliosios olimpiados finalą, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Vokietiją.

Liepa Vaitkevičiūtė

Taip pat skaitykite...