Alytuje prisimintas laisvės šauklys Romas Kalanta

  • Kalantos minejimas 2
  • Kalantos minejimas 3
  • Kalantos minejimas 4
  • Kalantos minejimas 5
  • Kalantos minejimas 6
  • Kalantos minejimas

Sekmadienį Alytuje paminėtos  Romo Kalantos aukos 45-osios mirties metinės. Laisvės šauklio, savo gyvybę paaukojusio vardan Lietuvos Laisvės, žūties metinėms paminėti skirtų renginių programa prasidėjo kino filmu „Emilija iš Laisvės alėjos“, kurį alytiškiai ir miesto svečiai žiūrėjo kino teatre „Dainava“. Vėliau Alytaus šv. Angelų Sargų bažnyčioje buvo laikomos  šv. Mišios, po jų  netoli Vinco Krėvės gatvėje 6 numeriu pažymėto namo, kuriame gyveno R. Kalanta, vyko minėjimas.

Jo metu prisimintas Romas Kalanta, aidėjo pagarbos salvės, skambėjo poezija, vokalinio ansamblio „Kregždutės“ ir Alytaus merginų grupės „Be rėmų“ atliekamos dainos.

Renginio metu jaunimo iniciatyva – įkurti Romo Kalantos skverą pasidžiaugė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė: „Džiugu, kad mūsų miesto jauni žmonės rūpinasi, kad čia atsiras skveras. Čia galės žaisti krepšinį viso miesto jaunimas, čia galėsime klausytis poezijos, dainuoti bardų dainas“. S. Peštenienės teigimu, džiugu, kad šiandien žmonės suvokia laisvę ir jos kainą.

1972 m. gegužės 14 d. devyniolikmetis jaunuolis Romas Kalanta Kauno centre, muzikinio teatro sodelyje, sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, apsipylė benzinu ir susidegino. Vėliau jo užrašų knygelėje buvo pastebėtas įrašas: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“. Po šio įvykio Kaune kilo protestų banga, o sovietų valdžia į tai atsakė areštais ir suėmimais.

Netoli R. Kalantos namų esančiame skverelyje dar visai neseniai pastatyti suoleliai, kuriuos pagamino ir miestui padovanojo Alytaus dailiųjų amatų mokykla.

Parengta pagal Alytaus m. sav. informaciją.

 

Taip pat skaitykite...