Lazdijuose tradiciškai paminėtos jubiliejinės vestuvių sukaktys

IMG-7193-10732

Jau ne vienerius metus Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius organizuoja rajono gyventojams išskirtinį renginį, skirtą paminėti jubiliejines deimantinių, auksinių ir sidabrinių vestuvių sukaktis. Lydimi artimųjų balandžio 22 d. jubiliatai rinkosi į Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salę, kur tradiciškai, kaip ir savo vestuvių dieną, buvo sutikti su duona ir druska. Pasidžiaugti vedybine sukaktimi bei pasidalinti laimingos santuokos receptu atvyko net 14 porų – 1 deimantinė, 4 auksinės poros, 3 sidabrinės, 1 perlinė ir 5 porcelianinės poros.

Pasveikinti šeimų garbingų vestuvių jubiliejų proga atvyko Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka. Sveikindamas jis sakė, jog džiaugiasi matydamas tiek daug sutuoktinių porų, saugojančių šeimą, puoselėjančių artimųjų meilę ir savo šeimose perduodančių gerąją patirtį vaikams ir anūkams. S. Salatka linkėjo sukaktuvininkams stiprios sveikatos, santarvės ir dar ilgų bendro gyvenimo metų.

Klausydamiesi prasmingų renginio vedėjų Jūratės Mirijauskienės ir Almos Straigienės žodžių, kiekviena jubiliejines metines švenčianti sutuoktinių pora nekantriai laukė svarbiausio ir labiausiai jaudinančio šventės momento – pasirašymo jubiliejiniame akte. Skambant Mendelsono maršui bei ekrane besikeičiant archyvinėms šeimos nuotraukoms, sutuoktiniai iškilmingai žingsniavo dar kartą parašu patvirtinti savo santuoką.

Pasirašius jubiliejiniame akte, šis buvo įteiktas sutuoktiniams.   Mero pavaduotojui G. Salatkai įteikus dovanas – simbolinius santuokos žiedus, užrišus austas jubiliejinių vestuvių juostas, visos šeimos buvo pakviestos šventiniam šokiui. Valso ritmus salėje sukosi garbingas deimantines vestuves švenčiantys Ona ir Jurgis Maceikai, auksinių vestuvių sukaktuvininkai Genė Verusė ir Gintas Čeplinskai, Albina Julė ir Juozas Jarmalai, Ona ir Antanas Dainauskai.

Svajingas tango buvo skirtas perlines vestuves švenčiantiems Genei ir Arūnui Bagdonams bei sidabrinių vestuvių sukaktuvininkams Jūratei ir Albinui Škarnuliams, Rasai ir Arūnui Basevičiams bei Daivai ir Artūrui Jarmalams.

Šiemet savo dalyvavimu pradžiugino ir porcelianines vestuves švenčiančios poros: Daiva ir Gintautas Ambrazevičiai, Dalia ir Virginijus Blažauskai, Reda ir Artūras Kraužliai, Laura ir Tomas Piličiauskai bei Audronė ir Linas Piličiauskai. Jiems renginio vedėja Jūratės Mirijauskienė įteikė simbolines dovanas ir linkėjo sulaukti garbingų sidabrinių vestuvių, kuomet  galės pasirašyti jubiliejiniame akte.

Visiems šventinio renginio dalyviams skambias melodijas ir dainas dovanojo Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo jaunieji akordeonistai, Irina Gudebskienė, Eglė Malinauskienė ir Gintaras Gražulevičius.

 

 Po linksmų šokių ir dainų Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja J. Mirijauskienė, įteikdama po simbolinį duonos kepalėlį, visiems linkėjo, kad ši šventė, pradėta su duona ir druska, visam gyvenimui pavirstų medumi, kad namuose visada būtų šviesu, šilta ir jauku ir kad ant šeimyninio stalo  niekuomet nepristigtų kasdieninės duonos.

Lazdijų r. sav. inf.

Taip pat skaitykite...