Druskininkų savivaldybėje – mažiausias registruotas nedarbas Alytaus regione

darbininkas

2017 m. balandžio 1 dienos Lietuvos darbo biržos duomenys rodo, kad registruoto nedarbo rodikliai Druskininkų savivaldybėje ir toliau išlieka mažiausi Alytaus apskrityje. Naujausiais duomenimis, Druskininkų savivaldybėje registruotas nedarbas siekia 9,8 procentų, tuo tarpu didžiausias nedarbas Lazdijų rajone – net 15,7 procentų. Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pažymėjo, kad sprendžiant nedarbo problemas savivaldybės specialistai intensyviai bendradarbiauja su darbo birža, verslininkais ir bendruomene.

„Tokios rimtos socialinės problemos kaip nedarbas negali būti išsprendžiamos per vieną dieną. Mažėjantys nedarbo rodikliai rodo, kad einame teisinga kryptimi – ilgalaikių bedarbių mažėja. Kaip praėjusiais metais atskleidė „Citadele“ banko inicijuotas tyrimas „Verslo kliūčių žemėlapis 2016“, Druskininkų savivaldybėje aplinka verslui plėtoti viena palankiausių šalyje. Džiugu, kad nemaža dalis druskininkiečių imasi verslo, taip sukurdami darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems“, – sakė L. Urmanavičius.

Lyginant su pernai metų to paties laikotarpio duomenimis, registruotas nedarbas šalyje mažėjo 0,6 procentiniais punktais, o Druskininkų savivaldybėje – net 1,2 procentiniais punktais.

Daug dėmesio Druskininkų savivaldybėje skiriama jaunimo įtraukimui į darbo rinką: siekiama gerinti profesinio ugdymo kokybę mokyklose, Jaunimo užimtumo centras įgyvendina iniciatyvas, padedančias ugdyti jaunimo verslumą. Druskininkų savivaldybės vadovai ir verslo atstovai planuoja įgyvendinti „Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką“ programą, kuri turėtų padėti sumažinti nemotyvuotų, nedirbančių ir niekur nesimokančių jaunų žmonių skaičių, padėti išspręsti mokinių užimtumo vasarą problemą.

Antrus metus Druskininkuose vykdomas projektas ATRASK SAVE, kurio tikslas – sumažinti 15-29 m. niekur nedirbančių, nesimokančių, neregistruotų darbo biržoje jaunuolių skaičių. Siekiama kuo daugiau jaunuolių grąžinti į švietimo sistemą arba integruoti į darbo rinką. Pirmųjų metų pasiekimai Druskininkuose yra vieni aukščiausių šalyje.

Parengta pagal Druskininkų sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...