Simne vyko gausių šeimų konferencija

Gausiu seimu konferencija

Jau vienuoliktą kartą Alytaus rajono gausios šeimos prieš rugsėjį susirenka į Gausių šeimų konferenciją. Šiais metais renginys vyko rugpjūčio 26 d. Simno kultūros centre, kuriame dalyvavo 53 šeimos, 146 vaikai.

Iš viso Alytaus rajone yra apie 400 daugiavaikių šeimų, kuriose auga apie 1400 vaikų. Alytaus rajono savivaldybės darbuotojų priežiūra reikalinga 11-ai procentų gausių šeimų.

Gausiomis šeimomis rajone tapo ir tos šeimos, kurios atvėrė savo namų duris be tėvų globos likusiems vaikams.  Šiais metais iš globos namų pas globėjus auga 20 rajono vaikų. Alytaus rajono savivaldybė skiria 300 eurų globėjams, tačiau, kaip teigė rajono meras A. Vrubliauskas, ne visi globėjai tai daro dėl pinigų.

Šiais metais dalis savivaldybės skiriamų lėšų gerai besimokantiems studentams, ne tik aukštosiose, bet ir kolegijose, profesinėse mokyklose, atiteko vaikams iš gausių šeimų.

10 Alytaus rajono vaikų iš gausių šeimų šiais metais lankėsi Palangoje, taip pat stovyklavo Nemunaityje, vyko į Kalvarijos zoologijos sodą.

Ne tik gausios šeimoms, bet ir visiems rajono gyventojams, kurie namuose neturi galimybių įsirengti dušą, nusipirkti skalbimo mašiną, bus sudarytos sąlygos nemokamai maudytis ir išsiskalbti drabužius rajono bendruomenių patalpose.

Paskaitą apie šeimą, santykius tarp tėvų ir vaikų, gyvenimo džiaugsmą, jo prasmę skaitė psichologas – psichoterapeutas Zenonas Streikus. Pasak psichologo, didžiausia vertybė yra bendravimo kokybė – santykiai su vaikais. Jis linkėjo kuo dažniau apkabinti savo vaikus, palaikyti juos bet kokioje situacijoje. „Visko nutinka, bet jei mylėsim savo vaikus ir tai sakysim, jų gyvenimas taps laimingas“, – kalbėjo lektorius.

„Niekada neauklėkite savo vaikų. Auklėkite save. Vaikai mokosi ne iš žodžių, bet iš pavyzdžių“, – patarimus dalijo Z.  Streikus.

Kol tėvai klausėsi lektoriaus, vaikai žaidė su Simno kultūros centro darbuotojais, kurie įkūnijo pasakų personažus – „Pasakų bobutę“ ir „Pepę ilgakojinę“. Su Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuru sveikatos kampelyje „Dantukų fėja“ mokė taisyklingai valytis dantis,  „Švaros princesė“ ir „Murzilka“ išradingai vaikus mokė asmens higienos, o biuro direktorė Dalia Kitavičienė su kolege pasipuošę klounų kostiumais iš figūrinių balionų lankstė gyvūnėlius ir juos dovanojo vaikams.

Vaikai ir tėvai vaišinosi kibinais. Vaikams taip pat buvo dalijami glaistyti varškės sūreliai, natūralios obuolių sultys, geriamieji jogurtai, spalvinimo knygelės, bloknotai, rašymo priemonė.

Gausios šeimos klausėsi Laimos Lapkauskaitės vadovaujamo vaikų pop choro „Olia lia lia“ dainų.

Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą