Alytuje mažesni rūpesčiai gimus vaikui

vaiksto1

Gimus vaikui nuo šiol tėvai gali dokumentus susitvarkyti daug paprasčiau – atvykus į savivaldybę įregistruoti kūdikio gimimą, visus su tuo susijusius dokumentus galima susitvarkyti vienoje vietoje. Čia iškart tėveliai galės gauti vaiko gimimo liudijimą, deklaruoti gyvenamąją vietą ir pateikti prašymą skirti vienkartinę išmoką gimus vaikui.

Informacinių ir ryšių technologijų, Socialinės paramos ir Vidaus administravimo skyrių pastangomis paslaugos teikimas organizuotas taip, kad dėl išmokos netektų vykti į Socialinės paramos skyrių, įsikūrusį kitose patalpose. Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Jūratės Grinienės, siekiama, kad gyventojams būtų kuo patogiau.

„Anksčiau gimus vaikui tėvai ateidavo į savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių gauti vaiko gimimo liudijimą ir deklaruoti gyvenamąją vietą. Paskui turėdavo vykti į Socialinės paramos skyrių, esantį kitoje miesto dalyje, pateikti prašymą skirti išmoką. Nuo šiol tėvelių patogumui šiuos dokumentus galima susitvarkyti vienoje vietoje – savivaldybės administracijoje“, – kalbėjo J. Grinienė.  Jos teigimu, tai ypač patogu toms šeimoms, kurioms nepriklauso socialinė pašalpa ar kitos su mažomis pajamomis susijusios išmokos. Teikiant prašymą skirti išmoką, reikia pateikti vaiko gimimo liudijimą, pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą ir banko sąskaitos numerį. Paslauga vienoje vietoje pradėta teikti nuo birželio 13 d. ir ja jau pasinaudojo 15-os naujagimių tėveliai.

Deklaruoti gyvenamąją vietą ir pateikti prašymą skirti vienkartinę išmoką gimus vaikui galima ir internetu (http://www.epaslaugos.lt/ ir http://www.spis.lt/), prisijungus elektroninės bankininkystės ar kitomis asmens identifikavimo priemonėmis.

Alytaus miesto savivaldybės informacija.

AlytausŽinios.lt archyvo nuotrauka.

Taip pat skaitykite...

  1. bendravimas sako:

    tai iš tikrųjų labai patogu

Parašykite komentarą