Muziejuje – Algimanto Aleksandravičiaus portretų paroda „Dzūkijos dvasia“

ALEKSANDRAV skelbimas

Birželio 14 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma nacionalinės premijos laureato, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografo menininko, Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės nario, fotografo Algimanto Aleksandravičiaus portretų paroda „Dzūkijos dvasia“ ir pristatomas fotografijų albumas „Dzūkija – išskaicyta iš dzievulio drabnų raštų…“

Tai pirmoji autoriaus paroda Dzūkijos sostinėje. Šioje neeilinėje parodoje bus eksponuojami dvidešimties krašto kultūrai nusipelniusių žmonių portretai. Autorius  teigia, kad „klausa priartino, regėjimas paveldėjo matymą – Dievulis paveldėjo – vaizdu išpažinau save ir išsipasakojau“.  Fotografas parodos atidarymo metu įvairiais pavidalais: paroda, knyga, žodžiu  atskleis, ką  pažino, ką sužinojo ir kas jį nustebino Dzūkijoje.

„Iš penkiolikos mano išleistų albumų didžiąją dalį sudaro portretai. Peržvelgiu juos ir matau – absoliuti dauguma – liūdni arba skausmingi. Galvoju – kodėl? Juk turėjau galimybę pasirinkti ir besišypsančius, ir kvatojančius… Matyt, fotografuodamas kitą, visų pirma rodau save. Tai aš esu tas liūdnojo veido riteris, todėl ir kitus taip matau… Gali būti klounas ir visus linksminti iki ašarų, tačiau darbai – sielos striptizas – viską atskleidžia ir niekur nuo to nepasislėpsi. Kaip poetas eidamas į sceną skaityti eilių pagal dabartinę savo būseną atsirenka tas, kurios tinka jam šią akimirką, lygiai taip pat ir aš iš gausybės kitų veidų dėliojuosi savo portretą. Nors dabar, pastebėjęs šį savo bruožą, ėmiau slapstytis – sąmoningai iš dešimties–penkiolikos kadrų atsirenku vieną besišypsantį, kad bent šiokia tokia atsvara būtų“ , – sako Algimantas Aleksandravičius.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija ir nuotrauka.

ALEKSANDRAV skelbimas

Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą