Olimpinės dienos vėliava perduota Alytui!

  • Olimpine diena (3)
  • Olimpine diena (1)
  • Olimpine diena (4)

„Pajuskite visus vienijančią olimpinę dvasią ir sporto teikiamą džiaugsmą“, – daugiatūkstantinei prie Talkšos ežero Šiauliuose susirinkusiai miniai sveikinimą sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Saulės nutviekstoje ežero pakrantėje gegužės 28-ąją vyko 27-oji Olimpinė diena.

Olimpinės dienos ugnį uždegė Šiaulių tautinių šokių kolektyvas „Šėltinis“, o olimpinės rinktinės kandidatei Rasai Drazdauskaitei deglą įteikė legendinės grupės „Vairas“ nariai. Ugnis į šventę keliavo žinomų sportininkų estafetėje. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei deglą perdavė būsimasis olimpietis Aurimas Lankas ir Šiauliuose suliepsonojo Olimpinės dienos ugnis.

Šventėje dalyvavo ir Alytaus miesto vadovai. Olimpinę dieną organizavęs LTOK kartu su Šiaulių miesto atstovais Olimpinės dienos estafetę perdavė Alytui. Olimpinės dienos vėliavą šventės metu perėmė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. Šventės atidarymą stebėjęs Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius dalyvavo ir specialioje Lietuvos televizijos laidoje, skirtoje šiai šventei.

Stebino dalyvių ir rungčių gausa
Po parodomųjų irklavimo varžybų Talkšos ežere ir masinės visus išjudinusios „Impuls“ mankštos šventės dalyviai rikiavosi prie starto linijų. Ir čia buvo pagerintas rekordas – 5, 10 km ir simbolinę olimpinę mylią (1988 m) įveikė daugiau nei 2 tūkst. bėgikų.

Šventėje dalyvavo rekordinis skaičius žmonių – per 15 tūkst. Jos dalyviai galėjo susipažinti su 45 sporto šakomis, stebėti parodomąsias varžybas ir patys išbandyti savo jėgas ne tik bėgdami, bet ir orientavimosi ar „CrossFit“ varžybose, dalyvauti šiaurietiškame ėjime, stebėti krepšinio įgūdžių konkursą ar pasigalynėti traukdami virvę. Talkšos ežerą skrodė baidarės, kanojos ir drakonų valtys. Norintys gauti adrenalino dozę galėjo pasijusti alpinistais, gerą nuotaiką skleidė Šiaulių dainų ir šokių kolektyvai, judesiui įkvėpė gatvės šokėjai ir didžėjai, o uždarymo koncerte pasirodė dainininkė Monika Linkytė.

Alytaus mokiniai – Lietuvos mokyklų žaidynių prizininkai
Olimpinės dienos metu baigėsi ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis mokinių iš 56 Lietuvos mokyklų. Antrąją vietą šiose žaidynėse iškovojo Alytaus Jotvingių gimnazijos jaunosios krepšininkės ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos jaunieji futbolininkai. Šauniausi Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkai buvo iškilmingai apdovanoti pagrindinėje šventės scenoje iškart po keliasdešimties sportinių rungčių nugalėtojų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija
Olimpine diena (1)

Olimpine diena (4)

Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą