Lazdijuose vyko Pirmosios vagos šventė

Šį šeštadienį Lazdijų hipodrome Lietuvos artojai rinkosi jau į 16-ąją tradicinę respublikinę „Pirmosios vagos šventę“. Renginio metu vyko tradicinės pirmosios vagos arimo apeigos, respublikinės žirgų konkūrų varžybos ir, žinoma, arimo arkliais varžybos.

Arimo arkliais varžybose dalyvavo šešiolika dalyvių, kurie varžėsi vienkinkiais ir dvikinkiais plūgais dėl geriausio artojo prizo. Varžybų dalyviai turėjo suarti 5 m. pločio ir 30 m. ilgio žemės sklypą. Artojai buvo vertinami pagal suarto lauko lygumą, užbaigimą, riekių ryškumą ir skaičių, vagų gilumą ir tiesumą ir pagal kitus kriterijus, kurie buvo vertinami pagal 10 balų sistemą. Dauguma artojų dalyvavo jau nebe pirmą kartą.

Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę išbandyti artojo „duonos“. Vieni  – prisiminė seniai pamirštus įgūdžius, kitiems – tai buvo pirmasis bandymas.

Geriausiu artoju dvikinkiais arkliais buvo pripažintas Algimantas Mačionis iš Lazdijų rajono. Tuo tarpu vienkinkiu arkliu geriausiai arė Ramūnas Kliokys iš Alytaus rajono.

Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą